اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

سايه سنگين مافيا در پس رواج آرايش دختران

رييس انجمن مددكاري اجتماعي ايران با اشاره به رواج استفاده از لوازم آرايش توسط زنان به ويژه دختران جوان، هشدار داد: آمارهايي كه برخي مراجع در زمينه درآمدهاي قاچاق از واردات لوازم آرايش ارائه مي‌كنند، نشان‌دهنده وجود يك مافيا در اين حوزه است.

حسن موسوي چلك در گفت‌وگو با ایسنا،با برشمردن دلايل استفاده بيش از حد از لوازم آرايش، افزود: برخي براي جلب توجه اقدام به آرايش مي‌كنند و اين امر دليل تشويق آنها براي استفاده از لوازم آرايش مي‌شود و برخي ديگر نيز در راستاي الگوبرداري غلط و تقليد آرايش مي‌كنند.

وي همچنين خاطرنشان كرد: براي برخي ديگر نيز آرايش وسيله‌اي براي ابراز وجود است و بدين وسيله خلاءهاي عاطفي خود را پوشش مي‌دهند. البته بايد توجه كرد بخشي از دلايل اين امر هم متوجه سبك زندگي خانواده است، چرا كه براي برخي از افراد از دوران كودكي آرايش جزيي از زندگي است و افراد با اين امر بزرگ مي‌شوند.

به گفته موسوي چلك، تبليغات بيش از اندازه رسانه‌ها به ويژه ماهواره‌ها در زمينه لوازم آرايش و تعدد و دسترسي آسان به لوازم آرايش از ديگر دلايل شيوع استفاده از لوازم آرايش در جامعه است، چرا كه در حال حاضر در گوشه و كنار خيابان‌ها، متروها، پارك‌ها و در حاشيه‌هاي نمايشگاه‌ها لوازم‌ آرايش در حال فروش است و در دسترس بودن و تنوع، علاقه را براي استفاده از لوازم آرايش افزايش مي‌دهد.

بنابر اظهارات وي، براي برخي استفاده از لوازم آرايش لذت و جذابيت دارد و در اين ميان تاجران لوازم آرايش روز به روز در حال افزايش تنوع و ايجاد جذابيت براي اين امر تلاش مي‌كند.

رييس انجمن مددكاري اجتماعي در بخش ديگري از سخنانش، تغيير برخي از ارزش‌هاي جامعه را از ديگر دلايل استفاده بيش از حد از لوازم آرايش برشمرد و تاكيد كرد: در گذشته آرايش به نوعي زشت بود و عنوان مي‌شد كه سيرت زيبا اهميت دارد، اما در حال حاضر فردي كه آرايش بيشتري مي‌كند در ميان اقشاري از پذيرش اجتماعي بالاتر برخوردار مي‌شود، اين پذيرش اجتماعي فرصت‌هاي بيشتري را براي افراد ايجاد مي‌كند و در نتيجه مردم تشويق به آرايش مي‌شوند.

موسوي چلك در ادامه با اشاره به برداشت اخلاقي نادرست از افرادي كه داراي آرايش‌هاي غليظ و زياد هستند، هشدار داد: اين افراد ناخودآگاه اين رفتار را از خود نشان مي‌دهند كه داراي مشكل اخلاقي هستند و افكار عمومي با اين نگاه با آنها برخورد مي‌كند و بدين‌ترتيب ضمن تعرض به حقوق اين افراد، گاه موجب بروز سوء برداشت‌هايي در درون خانواده نيز مي‌شود.

وي در ادامه اذعان كرد: در ساير كشورها عموما افراد مسن اقدام به آرايش مي‌كنند و اين در حاليست كه در كشور ما عموم زنان اين كار را انجام مي‌دهند. ضمن اينكه برخي آقايان نيز اقدام به استفاده از لوازم آرايش و اصلاح ابروي خود مي‌كنند و اينها همه به تضعيف هويت فرهنگي بازمي‌گردد.

موسوي چلك همچنين نبودن زمينه‌هاي لازم براي ابراز وجود را از ديگر دلايل استفاده بيش از حد از لوازم آرايش دانست.

رييس انجمن مددكاري اجتماعي در ادامه با برشمردن اهميت سه مولفه هويت قومي، هويت ملي و هويت ديني در چارچوب هويت فرهنگي، عنوان كرد: مديران فرهنگي به جاي اينكه در راستاي اين مولفه‌ها آموزش دهند و ارزش‌هاي اجتماعي را اشاعه داده و بر داشته‌هاي فرهنگي متمركز شوند، نقش مميزي را ايفاء مي‌كنند و به جاي اينكه راهكار ارائه دهند، منع مي‌كنند و اين امر يكي از دلايل اصلي استفاده بيش از اندازه از لوازم آرايش است

وي با تاكيد بر لزوم متمركز شدن بر روي داشته‌هاي فرهنگي ايراني اسلامي، گفت: در اين ميان نبايد از نقش خانواده و رسانه غفلت كرد./ایسنا

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.