اعتماد: دو مرد شياد با فريب دادن مشمولان و جعل بيش از 200 کارت پايان خدمت و معافيت ميليون ها تومان به جيب زدند.

پرونده رسيدگي به اتهامات اين دو متهم با مراجعه يکي از طعمه هايشان به دادسراي ناحيه 11 تهران آغاز شد. شاکي که در ازاي دريافت کارت پايان خدمت مبلغ هشت ميليون تومان پرداخت کرده، هنگامي که براي خروج از کشور به اداره گذرنامه رفته بود متوجه جعلي بودن کارت پايان خدمتش شده بود.

اين جوان که اميرحسين نام دارد به علي مکرمي بازپرس شعبه اول دادسرا گفت؛ مدتي قبل يک موقعيت تحصيلي مناسب در خارج از کشور برايم فراهم شد اما من چون به خدمت سربازي نرفته بودم، نمي توانستم از کشور خارج شوم، بنابراين از طرق مختلف پيگير تهيه کارت پايان خدمت شدم تا اينکه يکي از دوستانم گفت شخصي به نام جهان را مي شناسد که مي تواند با نفوذي که در دستگاه هاي دولتي دارد برايم کارت پايان خدمت تهيه کند. به همين دليل نزد جهان رفتم و ماجرا را برايش توضيح دادم.

او گفت براي تهيه کارت بايد هشت ميليون تومان به او بدهم. من هم چون اين موضوع برايم اهميت زيادي داشت مبلغ مورد نياز را به او پرداختم و چند روز بعد کارتم را گرفتم. اما وقتي به اداره گذرنامه رفتم متوجه شدم کارت تقلبي است.

پس از طرح اين شکايت با توجه به اهميت موضوع تحقيقات با دستور بازپرس پرونده و از طريق حفاظت اطلاعات نيروي انتظامي آغاز و معلوم شد کارت جعلي تمام ويژگي هاي نمونه اصل را دارد و جاعل در کارش کاملاً ماهر است و احتمال دارد اقدامات مجرمانه او بيش از اين يک مورد باشد.

در اين ميان چند جوان ديگر نيز که در ازاي دريافت کارت هاي پايان خدمت و معافيت جعلي ميليون ها تومان پرداخت کرده بودند به دادسراي ناحيه 11 تهران رفتند و با اعلام مشخصات جهان از او شکايت کردند.

مالباختگان که تعداد آنها پس از چند روز به 20 نفر رسيد، اعلام کردند حرف هاي اغواگرانه جهان از يک سو و نيازي که براي خروج از کشور داشتند از سوي ديگر سبب شد فريب او را بخورند.

بر اساس اظهارات شاکيان، جهان از هر کدام از آنان در ازاي تهيه کارت مبالغي بين 5 تا 10 ميليون تومان دريافت کرده است. اين شکايت ها در حالي مطرح شد که هيچ يک از شاکيان به جز يک شماره تلفن همراه سرنخ ديگري از متهم نداشتند.

از سويي رديابي تلفني موبايل متهم نيز نتيجه يي در پي نداشت تا اينکه يکي از مالباختگان با مراجعه به دادسرا اعلام کرد جهان براي دريافت عکس از او با خط ديگري تماس گرفته و احتمال دارد رديابي اين خط بتواند به دستگيري متهم فراري کمک کند. با توجه به اين موضوع رديابي خط تلفن جديد در دستور کار قرار گرفت و سرانجام وي در خانه اش شناسايي و دستگير شد.

اين مرد هنگامي که تحت بازجويي قرار گرفت اتهامش را در خصوص ارائه کارت هاي معافيت و پايان خدمت پذيرفت اما گفت او فقط يک واسطه است و جاعل اصلي شخص ديگري به نام سهيل است.

در پي اعتراف جهان، سهيل نيز طي عملياتي غافلگيرکننده بازداشت شد. ماموران در بازرسي از خانه اين متهم تعداد زيادي کارت هاي جعلي خام و ابزار جعل کشف کردند. سهيل که همه شواهد از جمله اعتراف همدستش را عليه خود مي ديد به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت تاکنون بيش از 200 کارت پايان خدمت و معافيت جعل کرده و از اين راه به مبلغي بالغ بر 95 ميليون تومان دست يافته است.

به دنبال اعترافات مقدماتي متهمان آنان به دادسرا منتقل شدند و بار ديگر تحت بازجويي هاي فني قرار گرفتند. سرانجام بازپرس مکرمي با توجه به مدارک و شواهد موجود متهمان را با قرار وثيقه يک ميليارد توماني روانه زندان کرد.  

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.