تاريخ : | | نویسنده : sarayeroman

مدیرکل چای شمال از ابلاغ مصوبه دولت برای احیای سازمان چای به عنوان متولی اصلی صنعت چای کشور خبر داد و گفت: در سالجاری مبلغ 20 تا 30 میلیون تومان تسهیلات بانکی برای کارخانجات چای سازی در نظرگرفته شده است.

حمید نصری در گفتگو با مهر گفت: به دنبال مصوبه هیئت دولت در مهرماه سال گذشته در در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان گیلان، بار دیگر سازمان چای کشور به عنوان متولی اصلی صنعت چای کشوراحیا شد و با اندکی تاخیر با مصوبه نهایی و ابلاغ هیئت دولت به وزارت جهاد کشاورزی در اوایل خردادماه سالجاری اداره کل چای شمال به سازمان چای کشورارتقا یافت و بارقه امیدی درصاحبان این صنعت و تولیدکنندگان ایجاد کرد.

مدیرکل چای شمال بیان کرد: با ابلاغ مصوبه دولت مبنی بر تشکیل سازمان چای در خرداد ماه سالجاری به طوررسمی این سازمان موظف به حمایت از باغداران به منظورافزایش کمی و کیفی تولید برگ سبزچای، حمایت از کارخانه داران جهت فرآوری و تولید چای خشک، تنظیم بازار به منظور واردات و صادرات این محصول شده است.

وی با اشاره به ضرورت نظارت بر واردات چای به کشور، عنوان کرد: هم اکنون آیین نامه اجرایی تشکیل سازمان چای کشوردر حال تهیه است و با تشکیل این سازمان ضمن ایجاد نهادی نظارتی برامر صادرات و واردات، بسیاری از مشکلات کشاورزان، کارخانجات چایسازی و بازار این محصول در آینده ای نزدیک مرتفع خواهد شد.

نصری اظهارداشت: اداره کل چای شمال در سال 85 با هدف حمایت از باغدارن، تامین نهاده ها و تسهیلات بانکی، آموزش و ترویج، تولید کمی و کیفی چای درکشور تشکیل شد، در حالی که این اداره فاقد وظایف نظارتی در بحث کارخانجات و نیز بازرگانی چای بود؛ لذا با تشکیل سازمان چای کشور امر حمایت از باغداران، کارخانه داران و بازرگانی چای زنجیروار صورت می گیرد.

واردات 80 هزار تن چای

وی میانگین مصرف سرانه چای درکشور را 1.5 کیلوگرم اعلام کرد و افزود: سالانه بالغ بر110 هزار تن چای نیازمصرفی کشوراست که با توجه به تولید سالانه 30 تا 40 هزارتنی آن، باید 75 تا 80 هزار تن چای وارد شود؛ لذا سازمان چای کشورمی تواند ضمن نظارت بر واردات، صادارت و اختلاط چای از قاچاق بی رویه این محصول جلوگیری کند.

مدیرکل چای شمال تاکید کرد: با توجه به نیاز واردات 70 تا 80 هزار تنی و تولید 30 تا 40 هزار تنی چای واردات سالانه 100 هزار تن این محصول بی معنا است.

وی تصریح کرد: تشکیل سازمان چای کشور سبب می شود تا نسخه واحدی برای اختلاط چای داشته باشیم، ضمن اینکه این سازمان با برنامه ریزی و نظارت برسه بخش تولید، کارخانجات و بازرگانی باید این سه بخش را بهم نزدیک نماید.

نبود آمارجدید از سطح باغات چای کشور

نصری عنوان کرد: در حال حاضرآمار جدیدی از میزان سطح باغات چای کشور وجود ندارد و براساس آخرین آمار، میزان آن به 32 هزارهکتار بالغ می شود که 90 درصد این سطح در استان گیلان و 10 درصد در استان مازندارن است.

وی با بیان اینکه افزایش سطح باغات چای مورد نظرنیست افزود: در شرایط حاضر افزایش عملکرد در واحد سطح و کیفیت دنبال می شود.

اختصاص تسهیلات 30 میلیون تومانی به کارخانجات چای سازی

مدیرکل چای شمال اظهارداشت: در سالجاری به منظورراه اندازی دستگاههای کارخانجات چای سازی در فصل برداشت، تسهیلات بانکی به مبلغ 20 تا 30 میلیون تومان در نظرگرفته شد که تاکنون 30 کارخانه موفق به دریافت آن شده اند و مابقی به دلیل بدهی به سیستم بانکی قادربه دریافت این رقم تسهیلاتی نیستند. 

وی بررقابتی شدن تولید چای کشور تاکید کرد و افزود: تامین به موقع نهاده و تسهیلات بانکی سبب می شود تا باغدارن در زمان مناسب نسبت به هرس باغات و شخم زمستانه اقدام کنند، ضمن اینکه برداشت اصولی چای و حمل مناسب آن از باغ تا کارخانه به صورت کیفی باید انجام شود تا چای تولیدی داخل رقابتی شود.  

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.