تاريخ : | | نویسنده : sarayeroman


فارس: رئيس اورژانس كشور گفت: 100آمبولانس براي امداد رساني به مردمي كه در هواي آ‌لوده در سطح شهر تردد مي‌كنند در نقاط مختلف تهران مستقر شدند و مأموريت‌هاي اورژانس كشور براي بيماريهاي ريوي تا 15 درصد افزايش يافته است.

غلامرضا معصومي افزود: آلودگي هواي روزهاي اخير به علت رعايت نشدن كنوانسيونهاي بين‌المللي از سوي 3 كشور عربستان، عراق و كويت به وجود آمده است كه بخش عمده كشور ما را نيز درگير كرده است به همين از حدود يك هفته پيش به خصوص در مناطق غربي و جنوب غربي كشور با پديده گرد و غبار شديد مواجه هستيم.

وي ادامه داد: در اين مدت تعداد مأموريت‌هاي اورژانس كشور نسبت به گذشته افزايش چشمگيري نداشت اما تعداد افزايش مأموريتها براي بيماران تنفسي، ريوي و قلبي كاملاً محسوس است به طوري كه تعداد مأموريتها براي بيماران ريوي و تنفسي بين 9 تا 15 درصد و تعداد مأموريتهاي اورژانس براي بيماران قلبي حدود 5 درصد در اين مدت افزايش يافت.

وي گفت: مشكل جدي در شهرهاي غربي و مركزي كشور بود، به طوري كه در كرمانشاه چند روز پيش شاهد آلودگي هوا به ميزان 18برابر بيش از حد مجاز بوديم و روز گذشته در شيراز ميزان آلودگي از 2 برابر ميزان مجاز بالاتر رفت.

معصومي افزود: در تهران نيز همان طور كه قبلاً اعلام شد كانون آلودگي در ميدان آزادي، امام خميني و بهمن گزارش شد و به همين علت از مردم خواستيم در اين مناطق رفت و آمد نكنند و ترددها را به حداقل ممكن برسانند.

وي گفت:‌ در تمام اين مدت اورژانس 115 و بيمارستانهاي دولتي كشور در حالت آ‌ماده باش و فعال هستند. ضمن اينكه وزارت بهداشت به مردم توصيه مي‌كند تا حد ممكن از منزل خارج نشوند.

وي ادامه داد: استفاده از ماسك نيز گر چه خيلي موثر نيست و توصيه نمي‌شود اما استفاده از آن براي ترددهاي كوتاه مدت در شهرهاي آلوده منعي ندارد.

وي گفت: اورژانس كشور 100آمبولانس و اتوبوس آمبولانس را در سطح شهر تهران مستقر كرده است تا در صورت لزوم خدمات فوريتي پزشكي را به افرادي كه در خيابان هستند ارائه كند.

وي افزود: گرد و غبارهاي موجود در هوا از 2 نوع عمده شامل شن و رس هستند،‌ خاكهاي رسي براي بيماران حاد تنفسي ممكن است مشكلاتي ايجاد كند اما براي عموم مردم در كوتاه مدت خطر چنداني ندارد ضمن اينكه در هواي مرطوب نيز سنگين شده و اثري ندارند اما شنهاي موجود در هوا حاوي سيليكوز هستند كه تنفس طولاني مدت آنها عوارضي را به دنبال دارد و بهتر است افراد در معرض اين نوع آلودگي قرار نگيرند.  

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.